Fifa zatknutie korupcie: odpovedali na kľúčové otázky

Fifa, svetový riadiaci orgán futbalu, sa dostal do krízy po tom, ako niekoľko jeho najvyšších predstaviteľov zatkli v hoteli vo Švajčiarsku kvôli podozreniu na prijatie úplatkov vo výške 100 miliónov dolárov. Zatýkanie za úsvitu v Zürichu, kde je organizácia založená, prišla niekoľko hodín, kým švajčiarsky prokurátor oznámil vyšetrovanie trestných činov v ponuke majstrovstiev sveta vo futbale v rokoch 2018 a 2022. Fifa – Medzinárodná federácia futbalového zväzu – je zodpovedná za organizáciu hlavných turnajov vo futbale, vrátane Svetového Bet365 pohára, ktorý sa koná každé štyri roky. Deväť predstaviteľov Fify a štyria vedúci športových manažérskych spoločností boli zatknutí, Podľa ministerstva spravodlivosti USA.Podozriví boli menovaní ako: Jack Warner, bývalý viceprezident Fify Jeffrey Webb, súčasný viceprezident Fify a prezident Konfederácie severu, strednej Ameriky a Caribbean Association Football (Concacaf) Eugenio Figueredo, súčasný viceprezident Fifa a výkonný riaditeľ Člen komisieEduardo Li, súčasný člen výkonného výboru FIFA, Júlio Rocha, súčasný dôstojník pre rozvoj FifaRafael Esquivel, predseda Venezuelskej futbalovej federácie José Maria Marin, ex-prezident Brazílskej futbalovej konfederácieCostas Takkas, súčasný atašé na prezidenta Concacaf Jeffrey Webba Podľa amerického ministerstva spravodlivosti zatkli manažéri športového marketingu: Alejandro Burzaco, riadiaci hráč argentínskej športovej bet365 bonus marketingovej spoločnosti Torneos y Competencias SA; Aaron Davidson, prezident spoločnosti Traffic Sports USA; Hugo a Mariano Jinkis, riadiaci predstavitelia argentínskej športovej marketingovej firmy Full Play Group S.A.

Nie.Hovorca FIFA Walter de Gregorio povedal Associated Press: “Vôbec sa nezúčastní.” Blatterov Twitter, ktorý nedávno oslávil 111. narodeniny Fify, mlčal o zatknutí. Čo sa týka poplatkov?

Predstavitelia Fify sú obvinení z toho, že v priebehu 24 rokov vyčerpali viac ako 150 miliónov dolárov v úplatkoch v “krutých korupciách”. Americkí prokurátori uviedli, že futbaloví predstavitelia sprisahali manažérov športového marketingu, aby “vyradili konkurentov a udržali si vysoko lukratívne zmluvy pre seba prostredníctvom Bet 365 systematického platenia úplatkov a úplatkov”. Mohli by byť Rusko a Katar zbavené majstrovstiev sveta vo futbale 2018 a 2022?

Žiadna krajina nebola nikdy zbavená majstrovstiev sveta, takže je to bezprecedentné.Takýto krok by bol zapletený do právnej komplikovanosti, pričom Katar a Rusko by mohli agresívne napadnúť akékoľvek rozhodnutie zbaviť sa turnaja, na ktorom obidve krajiny už strávili obrovské sumy. Rovnako pravdepodobne Že členovia konkurenčných ponúk – vrátane Austrálie a USA na Majstrovstvá sveta v roku 2022 a Portugalsko a Španielsko do roku 2018 – sa budú podrobne zaoberať podrobnosťami o mimoriadnom vývoji v stredu s cieľom požiadať o opätovné otvorenie ponuky. < / />

Oba majstrovstvá sveta boli zapletené do diskusie, pretože boli udelené 2. decembra 2010.Napriek tomu Sepp Blatter bol neústupný, že nič nebude vykoľajiť ani jeden turnaj, vyhlásiac nedávno, ako sa minulý týždeň po stretnutí s ruským prezidentom Vladimírom Putinom, že “nič nebráni tomu, aby Rusko držalo najlepšie svetové poháre”. Ako hovoril, FBI a švajčiarska polícia sa pripravujú na zatýkanie, ktoré by vnieslo budúcnosť oboch svetových pohárov do vážnych Bet365 stavky pochybností. Prečo boli teraz zatýkané? Švajčiarska polícia zrejme vyčkávala zatknutie Sa vyskytli pred ročným valným zhromaždením Fify v piatok, keď vedeli, že značný počet ich podozrivých bude v tom istom meste. Nielen to isté mesto, ale ten istý hotel.Nálet na Baur au Lac, luxusný hotel s výhľadom na Alpy, bol dlho uprednostňovaný úradníkmi Fify, ktorí navštívili Zürich. Prečo americké úrady vyšetrujú Fifu? Generálny prokurátor USA má viesť tlač V stredu, keď sa objasnia ďalšie podrobnosti. FBI však vyšetruje proces, ktorý viedol k udeleniu finále Svetového pohára v rokoch 2018 a 2022 do Ruska a Kataru. Správy o vyšetrovaní FBI sa objavili v marci 2013 s ďalšími podrobnosťami zverejnenými v novembri minulého roka.Bolo hlásené, že Chuck Blazer, bývalý člen výkonného výboru FIFA, spolupracoval s vyšetrovaním po tom, ako bol oslovený nad obrovskými nezaplatenými daňovými účtami súvisiacimi s províziami, ktoré dostal počas svojho pôsobenia vo funkcii generálneho tajomníka Concacaf. Kto je Chuck Blazer? >

Chuck Blazer je bývalým členom výkonného výboru FIFA. Dni predtým, než mal v máji 2013 odísť, bol Fifu pozastavený vo futbale počas 90 dní, keď obvinil, že podvodom získal viac ako 20 miliónov dolárov od spoločnosti Concacaf.

70-ročný šéf futbalu tiež zastával vedúce posty v Amerike a je pripísaný na to, že sa tento šport stal úspešným úspechom v USA. A zatiaľ čo americké futbalové bohatstvo vzkvétalo, tak aj Blazer.Získal prezývku pán Ten Percent po tom, čo údajne rokoval o mimoriadnej zmluve s Concacafom, ktorý mu priznal 10% z každej penny, ktorú mu telo prinieslo. Jeho farebný životný štýl s jetkami zodpovedal jeho bujarosti a keď nebol v jeho 18.000 dolárov za mesiac Manhattan byt, pravdepodobne uvoľnil v jeho luxusnom apartmáne na Bahamách. Vlani v novembri sa ukázalo, že Blazer spolupracoval s americkým vyšetrovaním FIFA. Vyšetrovatelia údajne pristúpili k Blazerovi v roku 2011, keď údajne objavili obrovské nezaplatené daňové účty týkajúce sa provízií, ktoré dostal počas svojho pôsobenia vo funkcii generálneho tajomníka Concacafa.New York Daily News, ktorá prelomila príbeh v novembri 2014, uviedla, že Blazer tajne zaznamenal manažérov FIFA pre amerických vyšetrovateľov pomocou kľúčenky vybavenej tajným nahrávacím zariadením.

zdroj: http://bet365bonusinfo.blogspot.com