Zo Slavie prišiel, teraz ju potopil. Je to pre mňa trochu viac, priznal Čermák

Presne pred rokom to bol on, kto sa veľkou mierou postaral o to, že budějovický Motor v semifinále vyradila pražská Slavia. Teraz má podobnú úlohu. Ale v opačnom drese.

Útočník Miloslav Čermák prišiel do Českých Budějovíc vlani v lete práve zo Slavie a v pondelok ju pomohol vyradiť. Karty sa obrátili.

“Na Slavii som strávil najväčšiu časť svojej kariéry. A hlavne zápasy v Prahe pre mňa budú zaujímavé. Prídu sa pozrieť kamaráti, známi. Je to pre mňa trochu viac než pre ostatných spoluhráčov.Ale to nič nemení na tom, že semifinále chceme vyhrať a ísť ďalej, “hovoril ešte pred štartom semifinále 30-ročný útočník Motoru.

A želanie sa nielen jemu splnilo, v pondelok v piatom zápase porazili České Budějovice Slavii 4: 1 a začali oslavy postupu do Unibet bonus 30 eur baráže o extraligu aj “majstrovského” titulu z tohto ročníka prvej hokejovej ligy.

Nielen v pondelok, ale aj v celej sérii mal Čermák na vyradenie pražského tímu obrovský podiel.

Bol to práve bývalý hráč zošívaných, ktorý v úvode zápasu z diaľky prudkou strelou preveril pražského brankára Patrika Polívku.A na konci skóroval do prázdnej bránky.

Útočník, ktorý bol do pondelkového zápasu najproduktívnejším hráčom Motoru v play-off s deviatimi bodmi (4 + 5), bol na ľade aj pri prvom góle domácich. V 10. minúte sa trafil pri presilovke Čermákův parťák z útoku Rok Pajic.

Ako je Čermák vo vyraďovacej časti pre tím kouča Antonína stavjan nepostrádateľný, ukazuje aj jeho nasadzovanie do stretnutia. Na ľade strávi veľa minút, tréneri ho vysielali v pondelok nielen na presilovky, ale aj na oslabenie. Aj v štyroch hráčoch si šikovný útočník v druhej tretine dokázal poradil a s Ľubošom Robom mohli pridať druhý gól Motoru, ale nakoniec si nedokázali presne prihrať.Keď potom Čermák odišiel na striedačku, hneď ho pokarhal náročný stavjan.

To bola možná jediná menšia chybička inak skvele hrajúceho hráča. Pri postupovom zápase sa Čermák ukážkovo vracal, bojoval na bránkovisku, nevypustil jediný súboj, pomáhal obrancom a vo formácii s Michalom správanie a Rokom Pajic nedávali súperovi príliš šancí. Prvý a elitnej lajna Budějovíc budila naozajstný rešpekt. Gólovo sa k nej v pondelok pridala aj vo veľkej pohode hrajúci štvrtá formácia, keď gól dával Jakub Babka či Vladimír Škoda.

Že bude mať semifinále proti bývalému zamestnávateľovi pre 30-ročného útočníka špeciálne náboj, ukázal hneď už prvé duel v Budvar aréne.Nabudený Čermák dal v presilovke tretí gól Budějovíc. V treťom dueli, ktorý sa hral v piatok v pražskom Edene, si pripísal hneď dve gólové asistencie. O deň neskôr potom zase sám prekonal Frodl. Proti Slavii sa Čermák mimoriadne “nahecoval”.

“Samozrejme si s chalanmi rozumieme. Hrali sme spolu už v sezóne, ale kvôli zraneniam sme sa ako formácia rozpadli. Je dobre, že nás tréner dal dokopy, darí sa nám spolu, “chválil jeden z lídrov Motoru svojich spoluhráčov z útoku – Chovana s Pajic – po sobotňajšom dueli na Slaviu.

Tam podľa niektorých záznamov dal dokonca dva góly .Chovanovú strelu možno tečoval práve Čermák, ale Bet365 stavkovanie live ani hráči sami nevedeli, ako to nakoniec bolo.

“Myslím si, že som do toho siahol, ale Mišo hovoril, že nie. Tak neviem. Je to jedno, hlavné bola strelený gól a následná výhra. Pri bránke som od Michala dostal krásnu prihrávku a trochu so šťastím som to trafil z prvej do bránky. Som rád, že nám to vyšlo, “usmieval sa sympaťák s číslom 11 na drese.

Nielen tréneri, ale aj fanúšikovia dúfajú, že Miloslavu Čermákovi forma vydrží aj na barážovej súboje o extraligu. Tie začínajú budúci utorok.