Kemboy vylúčil z Newbury výlet po trajekte trápenia narušiť cestovné plány

Kemboy, jeden z najobľúbenejších ante-postov pre Ladbrokes Trophy Chase v Newbury v sobotu, vynechá najväčší stávkový závod cez víkend po zlých poveternostných podmienkach na trajektovej ceste z Írska, ktorý narušil jeho cestovné plány zo stajne Willie Mullins v County Carlow.

Šesťročná hviezda sa vyniesla na vrchol trhu sobotného závodu po impozantnom víťazstve na svojom sezónnom debute v Clonmel začiatkom tohto mesiaca a bola tak krátka ako 9-2 v Stávky po vyhlásení 14 bežcov vo štvrtok ráno.Do tej doby mal byť už na Bet365 polceste v Írskom mori, ale potom, čo bol jeho plánovaný trajekt zrušený, bolo prijaté rozhodnutie úplne vylúčiť cestu do Newbury. Výletné kone: Ladbrokes Trophy priťahuje najmenšie pole na 14 rokov.

„Tešíme sa, že v takom prestížnom závode budeme mať koňa s najvyššou pravdepodobnosťou,“ uviedol vo štvrtok Steve Massey, manažér pretekov syndikátu Najvyššieho koňského dostihu, ktorý vlastní Kemboy, „ale my s počasím nedokážem nič robiť.

„Trajekt bol dnes ráno zrušený a trajekty sa mohli dnes večer oneskoriť. Aj keby sa trajekt dostal neskoro, mohol by mať hrubý výlet a do Newbury by sa mohol dostať až do skorých ranných hodín.Je to veľká rana a sklamanie pre všetkých jeho majiteľov, ale vieme, že je to vzrušujúci kôň, a musíme robiť to, čo je v jeho najlepšom záujme. “

Ak nebude Kemboy neprítomný, bude pole bet365 slovensko nefunguje závodu najmenší za posledných 19 rokov a dosť krátky z 20 rokov, ktoré odišli do zamestnania pred 12 mesiacmi, keď Mullins´s Total Recall dal trénerovi svoje prvé víťazstvo v závode, ktorý bol predtým známy ako Hennessy Gold Cup.

Kým Kemboyove spojenia boli frustrovaný počasím však Gordon Elliott vo štvrtok informoval, že Samcro je na ceste do Newcastlu za to, čo v sobotu sľubuje výnimočné obnovenie bojovej piatej prekážky.

Samcro, minuloročný Neptún Nováčik víťaz, sa postaví proti Buveurovi D’Airovi, dvojnásobnému víťazovi šampióna Hurdle, a Summerville Boyovi, ktorý v marci prevzal najvyššiu začiatočnú prekážku v Cheltenhame.

„Cestovanie je veľké,“ povedal Elliott. “Normálne by dnes večer šiel na sobotu, ale dnes ráno sme šli na bezpečnú stranu.”Dnes ráno sa nemohol dostať do Corku, ale o 14:00 nastúpil na loď, takže je na ceste do Newcastlu. “Stručný sprievodca Piatkové závodné tipy Zobraziť skryť